Τρίτη, 14 Ιουλίου 2015

ΕΛΛΑΣ-ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Super League 2015-16!

Super LΕΛΛΑΣ-ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Super League 2015-16!


Η κλήρωση της Σούπερ Λίγκας για τη σεζόν 2015-16 ολοκληρώθηκε και πλέον μετράμε αντίστροφα για την πρώτη αγωνιστική της νέας περιόδου.

Σε αυτή, ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο στο "Γ. Καραϊσκάκης" ενώ ο Παναθηναϊκός θα ταξιδέψει στο Αγρίνιο όπου θα κοντραριστεί με τον Παναιτωλικό.

Ακόμα, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα στην Ξάνθη ενώ η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Πλατανιά στο ΟΑΚΑ. Τέλος, ο Πανθρακικός φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης, η Βέροια τον ΠΑΣ Γιάννινα, η Καλλονή τον Ηρακλή και ο Ατρόμητος την Κέρκυρα.

Αναλυτικά:

1η Αγωνιστική:

Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Ξάνθη
Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
Ομάδα Β΄-ΠΑΣ Γιάννινα
ΑΕΚ-Πλατανιάς
Καλλονή-Ηρακλής
Ατρόμητος-Ομάδα Α΄

2η αγωνιστική:

Πανθρακικός – Ομάδα Β
ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Ξάνθη – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Καλλονή
Πλατανιάς – Ατρόμητος
Ηρακλής – Πανιώνιος
Ομάδα Α – Ολυμπιακός

3η  αγωνιστική

Ομάδα Β - ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός - Πανθρακικός
ΑΕΚ ΠΑΣ -  Γιάννινα
ΚαλλονήΑστέρας -  Τρίπολης
Ατρόμητος - Skoda Ξάνθη
Πανιώνιος - Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός - Πλατανιάς
Ηρακλής - Ομάδα Α

4η  αγωνιστική

Παναιτωλικός - Ομάδα Β
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Πανθρακικός - Καλλονή
ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος
Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος
Skoda Ξάνθη - Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός - Ομάδα Α
Πλατανιάς – Ηρακλής

5η  αγωνιστική

Ομάδα Β - ΑΕΚ
Καλλονή - Παναιτωλικός
Ατρόμητος - ΠΑΟΚ
Πανιώνιος - Πανθρακικός
Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα
Ομάδα Α - Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής - Skoda Ξάνθη
Παναθηναϊκός – Πλατανιάς

6η  αγωνιστική

Καλλονή - Ομάδα Β
ΑΕΚ - Ατρόμητος
Παναιτωλικός - Πανιώνιος
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
Πανθρακικός - Ομάδα Α
ΠΑΣ Γιάννινα - Ηρακλής
Αστέρας Τρίπολης - Πλατανιάς
Skoda Ξάνθη – Παναθηναϊκός

7η  αγωνιστική


Ομάδα Β - Ατρόμητος
Πανιώνιος - Καλλονή
Ολυμπιακός - ΑΕΚ
Ομάδα Α - Παναιτωλικός
Ηρακλής - ΠΑΟΚ
Πλατανιάς - Πανθρακικός
Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης - Skoda Ξάνθη

8η  αγωνιστική

Πανιώνιος - Ομάδα Β
Ατρόμητος - Ολυμπιακός
Καλλονή - Ομάδα Α
ΑΕΚ - Ηρακλής
Παναιτωλικός - Πλατανιάς
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Πανθρακικός - Skoda Ξάνθη
ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης

9η  αγωνιστική


Ομάδα Β - Ολυμπιακός
Ομάδα Α - Πανιώνιος
Ηρακλής - Ατρόμητος
Πλατανιάς - Καλλονή
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
Skoda Ξάνθη - Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – Πανθρακικός

10η  αγωνιστική

Ομάδα Α - Ομάδα Β
Ολυμπιακός - Ηρακλής
Πανιώνιος - Πλατανιάς
Ατρόμητος - Παναθηναϊκός
Καλλονή - Πλατανιάς
ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ - Πανθρακικός

11η  αγωνιστική

Ομάδα Β - Ηρακλής
1Πλατανιάς - Ομάδα Α
1Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
Skoda Ξάνθη - Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα - Καλλονή
Πανθρακικός - ΑΕΚ
ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

12η  αγωνιστική

Πλατανιάς - Ομάδα Β
Ηρακλής - Παναθηναϊκός
Ομάδα Α - Skoda Ξάνθη
Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος - Πανθρακικός
Καλλονή - ΠΑΟΚ
ΑΕΚ - Παναιτωλικός

13η  αγωνιστική

Ομάδα Β - Παναθηναϊκός
Skoda Ξάνθη - Πλατανιάς
Αστέρας Τρίπολης - Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα - Ομάδα Α
Πανθρακικός - Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ - Πανιώνιος
Παναιτωλικός - Ατρόμητος
ΑΕΚ - Καλλονή

14η  αγωνιστική


Skoda Ξάνθη - Ομάδα Β
Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης
Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής - Πανθρακικός
Ομάδα Α - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός - Παναιτωλικός
Πανιώνιος - ΑΕΚ
Ατρόμητος - Καλλονή

15η  αγωνιστική

Ομάδα Β - Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΣ Γιάννινα - Skoda Ξάνθη
Πανθρακικός - Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ - Πλατανιάς
Παναιτωλικός - Ηρακλής
ΑΕΚ - Ομάδα Α
Καλλονή - Ολυμπιακός
Ατρόμητος - Πανιώνιος


Όσον αφορά τα ντέρμπι του πρώτου γύρου αυτά έχουν ως εξής:

4η αγωνιστική ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
6η αγωνιστική ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
7η αγωνιστική Ολυμπιακός-ΑΕΚ
7η αγωνιστική Ηρακλής - ΠΑΟΚ
8η αγωνιστική ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
9η αγωνιστική Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
11η αγωνιστική Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου